Νέα
Η Toyo Tire χορηγός του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Μονάχου
13 Ιουλίου 2022
Αυτό το καλοκαίρι είναι πολύ αθλητικό: Το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου θα διεξαχθεί στο Μόναχο από τις 11 έως τις 21 Αυγούστου 2022. Η πολυαθλητική διοργάνωση θα περιλαμβάνει το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου, το οποίο η Toyo Tire υποστηρίζει ως χορηγός.
Το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου αποτελεί μέρος του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, το οποίο φέτος θα διεξαχθεί στο Olympiapark του Μονάχου. 4700 αθλητές από 50 έθνη αναμένεται να διαγωνιστούν στα εννέα αγωνίσματα του στίβου, του μπιτς βόλεϊ, του καγιάκ, της καλλιτεχνικής γυμναστικής, της ποδηλασίας, της κωπηλασίας, της αθλητικής αναρρίχησης, της επιτραπέζιας αντισφαίρισης και του τριάθλου.
Από τις 15 έως τις 21 Αυγούστου, τα διάφορα αγωνίσματα του στίβου θα διεξαχθούν στο Olympiastadion και στο κέντρο της πόλης του Μονάχου. Ξεκινώντας με τον μαραθώνιο στις 15 Αυγούστου και τελειώνοντας με τον τελικό των σκυταλοδρομιών 4Χ100μ. ανδρών και γυναικών στις 21 Αυγούστου, το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου προσφέρει ένα συναρπαστικό πρόγραμμα.
Η Toyo Tire είναι χορηγός του Ευρωπαϊκού Στίβου από το 2018, όταν διεξήχθησαν οι Θερινοί Αγώνες στο Βερολίνο. Το επόμενο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου στο Παρίσι, που ήταν προγραμματισμένο για το 2020, έπρεπε να ακυρωθεί λόγω της πανδημίας κορωνοϊού. Ένας λόγος παραπάνω για να ανυπομονούμε για τη διοργάνωση στο Μόναχο, όπου έχει επίσης προγραμματιστεί ένα πολιτιστικό φεστιβάλ σε όλο το Olympiapark, την Königsplatz και την Ολυμπιακή Σκηνή Ρεγκάτας.
Ο Kenta Kuribayashi, πρόεδρος της Toyo Tire Europe GmbH, είναι επίσης ικανοποιημένος για τη συνεργασία με τον Ευρωπαϊκό Αθλητισμό:
«Η Toyo Tire είναι υπερήφανη που είναι χορηγός του Ευρωπαϊκού Στίβου από το 2018. Το πνεύμα των πρωταθλημάτων, που μας προκαλεί να γίνουμε οι καλύτεροι, αντικατοπτρίζει στενά τις αξίες της δικής μας εταιρείας, καθιστώντας τον στίβο ιδανικό έταιρο για τη μάρκα Toyo Tire. Μετά την ακύρωση του πρωταθλήματος του Παρισιού το 2020 λόγω της πανδημίας, η διοργάνωση του Μονάχου αναμένεται με μεγάλη προσμονή τόσο από τους αθλητές όσο και από τους θεατές".
Βρείτε περισσότερες εντυπώσεις από τους Ευρωπαϊκούς Αγώνες Στίβου εδώ.
Ενίσχυση της ιδιόκτητης τεχνολογίας σχεδιασμού ελαστικών
Η Toyo Tires υιοθετεί την πληροφορική 7ης γενιάς
Αρχικός Εξοπλισμός Open Country στο Toyota Land Cruiser 250
To Open Country ATIII στο ολοκαίνουργιο μοντέλο
Νίκη για τα βιώσιμα ελαστικά Toyo στη NLS3
Πρωτιά στην κατηγορία SP10 69. ADAC Westfalenfahrt
Ο Vildósola Sr. και η Toyo νικητές στο SCORE Baja 500
Οι Vildósola Sr και Davis νικητές με ελαστικά Toyo
Παιχνίδι πρόβλεψης του πρωταθλήματος της ΕΕ
Προβλέψτε σκορ για να κερδίσετε βραβεία
Ο συντομευμένος αγώνας στερεί το βάθρο στην ομάδα
P5 & P6 στον συντομότερο 24ωρο αγώνα της ιστορίας
Βραβείο Auto Express για την Toyo Tire
Το Proxes Comfort διακρίθηκε στα Βραβεία Προϊόντων
Επιστροφή στην Πίστα
5η φορά στο 24ωρο αγώνα του Νίρμπουργκρινγκ